Beklenilen seviyede teklifler gelmezse, Uğurcan gelecek sezon da bordo-mavili takımın kalesini koruyacak.

16 milyon euroluk piyasa değeri ile şuanda Süper Lig’in en değerli oyuncusu konumunda yer alan Trabzonspor’un milli kalecisi Uğurcan Çakır’ın talipleri her geçen gün artıyor.

Bordo-mavili yönetim, başarılı eldivenin transferinden yüksek bir gelir beklerken, istenilen rakamlarda teklif gelmemesi durumunda ise bu transfere onay vermeyecek.

En düşük 20 milyon euro ve sonraki satıştan pay

Uğurcan Çakır’ın en iyi teklif ile en iyi kulübe gitmesini hedefleyen ve oyuncu ile de bu konuda kariyer planlaması yapan yönetim, başarılı eldiven için taban fiyatı 20 milyon euro olarak belirledi.

Bordo-mavililer, ayrıca Uğurcan’ın sonraki satışından da yüzde 25'lik bir pay beklentisinde. Bu seviyelerin altında gelecek teklifleri reddedecek olan yönetimin, Uğurcan’ın Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterdikten sonra teklifleri değerlendirmeye alacağı kaydedildi.

Fotoğraf: DHA

En yakın kulüpler Inter, Tottenham ve Lille

Şuanda Uğurcan Çakır transferinde en ilgili olan kulüplerin ise İtalya Seri A ekiplerinden İnter, İngiltere Premier Lig’den Tottenham ile Fransa Ligue 1 ekiplerinden Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Zeki Çelik’in de formalarını giydiği Lille kulübü olduğu öğrenildi.

Ağaoğlu: Değerini bulmadan hiçbir oyuncı kapıdan dışarıya adım atamaz

Trabzonspor Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu ise Uğurcan Çakır’ın transferi konusunda net bir tavır ortaya koyarken, milli kaleci de bu noktada kulübünün çıkarlarını gözetiyor.

Ağaoğlu, Uğurcan Çakır’ın grup lideri olarak Avrupa Şampiyonası’na giden Türk Milli takımının 1 numaralı kalecisi olduğunu kaydetti.

"Tartışmasız Türkiye’nin en iyi kalecisi. En fazla parayı veren en iyi kulübe gitmesi lazım. Değerini bulmadan hiçbir oyuncu Trabzonspor Kulübü’nün kapısında adımını dışarıya atmaz. Uğurcan da 'Kulübüm beklediği parayı bulmazsa ben gitmem' diyor. Uğurcan Çakır değerini bulmadığı takdirde önümüzdeki sezon Trabzonspor’da oynamaya devam edecek."

Hazırlıklar Trabzon'da başlayıp İstanbul'da devam edecek

Öte yandan Süper Lig’de sezonun tamamlanmasının ardından tatile çıkan Trabzonspor’da yeni sezon hazırlıkları 28 Haziran’da Trabzon’da başlayacak.

3. eleme turundan gireceği UEFA Konferans Ligi’nde boy gösterecek olan bordo-mavililer, 5 Temmuz’a kadar Trabzon’da hazırlıklarını yapıp, daha sonra 15 gün Türkiye Futbol Federasyonu’na ait İstanbul’daki Riva Tesisleri’nde çalışmalarını gerçekleştirecek.

UEFA Konferans Ligi’nde ilk maçlarını 5-12 Ağustos tarihinde oynayacak Trabzonspor’un gruplarda yer alabilmesi için iki eleme geçmesi gerekiyor.