Yağmur altında gerçekleşen yarışa Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Youtuber Bilal Hancı, Fatih Yasin, Adem Metan, Hakkı Alkan, Mustafa Akan, sanatçı Volkan Arslan katıldı.

Yağmur altında geçen yarış, kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Pist üzerinde spin atan katılımcılar eğlenceli anların yaşanmasına da sahne oldu.

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve 2 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu’nun karting araçları ile yaptığı şov ise izleyenleri hayran bıraktı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı: Yarış çok iddialı

 

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı yarış öncesi açıklamalarda bulundu.

"Yağmur altında ölçülü ve tedbirli olacağız. Yarış çok iddialı. Yarışta çok ıslanacağımız kesin ama yarış çok ateşli geçecek. Ne kadar yağmur olursa olsun çok hararetli bir yarış olacak."

Kenan Sofuoğlu: Yağmurda yarışacağız, sürprizler olabilir

"Yarışacağım aracı bilmiyorum. Kendi aracım burada ama dediler ki aynı araçlara binelim. Rakiplerimin kim olduğunu bilmiyorum ama bayağı bir kalabalık gördüm. Tabi ki avantajım var. Yağmurda yarışacağız. O yüzden sürprizler olabilir."

"Yağmur altında ilk kez yarıştım"

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, yarış öncesi ve sonrası açıklamalarda bulundu.

"Yağmur olunca işler karıştı. Çünkü yağmurun dinamikleri değişik. Benim yağmur tecrübem yok. Yağmur olmasaydı iddialıydım. Kenan Sofuoğlu’na da yarışta geçerim” dedi. Yarış sonrasında ise, “Yağmurda ilk defa denedim. Çok daha farklı bir tecrübe. Alışması zor oldu ama keyfi ayrı. Devamlı kayar mıyım spin atar mıyım diye yarıştık. Güzeldi. İlk üç içerisinde olduğumu düşünüyorum. Ben Kenan Abi’yi üç kere geçtim. Birinci olmalıyım."