UEFA Avrupa Ligi D Grubu 5. maçında Fenerbahçe, deplasmanda Olympiakos'a 1-0 mağlup oldu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereria, karşılaşma sonrası maçı değerlendirdi.

"Serdar, Crespo, Mesut, Gustavo olsaydı farklı olabilirdi"

Son dakikada yenik duruma düşmelerinin zor bir durum olduğunu söyleyen Pereira, "Bu maç hakkında konuşmak zor. Maç boyunca eşit seviyede mücadele ettik. Gol atacak pozisyonlar yakaladık. Son oynadığımız lig maçımız zordu. Buraya daha fazla çözümle gelebilseydik farklı olabilirdi. Serdar, Crespo, Mesut, Gustavo olsaydı farklı olabilirdi. Son saniyede gol yedik. Kontrol ettiğimiz bir toptu ancak gol yedik. Geleceğe bakmalıyız. Bir sonraki maça bakmalıyız. Lig bizim ana kulvarımız, önümüzdeki maça hazırlanmalıyız. Beraberlik olsaydı şansımızı son maça bırakacaktık. İyi ama zamana ihtiyacı olan genç oyuncularımız var. Son saniyede yediğimiz gol, tecrübeyle ilgili ne demek istediğimi anlatan bir durum" dedi.

"Oyuncularımıza saygı duymalısınız"

Sarı lacivertli takımın savunmacısı Marcel Tisserand'ın performansı ile ilgili soruya da cevap veren teknik adam, "Fikrinize saygu duyuyorum ancak oyunu tek oyuncu üzerinden açıklamak nasıl mümkün olabilir? Neden Marcel Tisserand için konuşmak istiyorsunuz, golü onun yüzünden mi yediğimizi düşünüyorsunuz? Bu maçta tek bir oyuncu üzerinden konuşursanız Tissedran hakkında konuşur. Oyuncularımıza saygı duymalısınız" açıklamasını yaptı.

"Bu benim sorumluluğum"

Öte yandan alınan skorun ve oyunun kendi sorumluluğunda olduğuna vurgu yapan Pereira, "Bu benim sorumluluğum, aldığımız skor ve yediğimiz gol de benim sorumluluğum" dedi.